Zapojte se

Napiště bakalářskou nebo magisterskou práci
Napiště bakalářskou nebo magisterskou práci na téma globálních problémů lidstva a rozvojové spolupráce a zapojte se do naší soutěže, více info zde.
Přispějte na projekty v rozvojových zemích
Přispějte na projekty v rozvojových zemích. Například si místo materiálních dárků kupte kozu, slepici, porod nebo domácí bioplynárnu na www.skutecnydarek.cz.
Zůstaňte v obraze a odebírejte novinky z Rozvojovky.cz
Zůstaňte v obraze a odebírejte novinky z Rozvojovky.cz – jednou za 14 dní přijdou emailem aktuální články, pozvánky na debaty, soutěže či výstavy.
Sledujte Rozvojovku na facebooku
Sledujte Rozvojovku na facebooku – debatujte, sdílejte, soutěžte!
Napište článek nebo analýzu s rozvojovou tematikou.
Umíte psát a chcete informovat o dění v rozvojovém světě? Napište článek nebo analýzu s rozvojovou tematikou. Můžeme ho uveřejnit ve spolupracujících mediích nebo na našem webu. Náměty pište na: tereza.hronova@clovekvtisni.cz.
Zajímá vás, jak přispět?
Zajímá vás, jak přispět k omezení dětské práce, pomoci znevýhodněným skupinám lidí nebo zlepšit přístup lidí v rozvojových zemích k pitné vodě? Navštivte stránky kampaní Cena vody, Na okraji a Stop dětské práci – je lepší chodit do školy.
Buďte zdravě kritičtí k reklamním sdělením výrobců nebo k PR firem
Buďte zdravě kritičtí k reklamním sdělením výrobců nebo k PR firem, které tvrdí, že v rozvojových zemích podnikají eticky. Ptejte se manažerů, jak přesně kontrolují své dodavatelské řetězce, jaké dávají záruky pro svá tvrzení. Dejte výrobcům i supermarketům vědět, že máte zájem o informace o původu jejich zboží, že chcete nakupovat fair trade a environmetálně šetrné produkty.
Zamysleme se, jak ve svém každodenním životě můžeme omezit produkci CO2
Klimatická změna nejtíživěji dopadá právě na rozvojové země a jejich nejzranitelnější skupiny. Zamysleme se, jak ve svém každodenním životě můžeme omezit produkci CO2. Přidejte se například k Velké výzvě Hnutí Duha.
Sledujte, do kterých zemí politici posílají peníze ze státního rozpočtu
Sledujte, do kterých zemí politici posílají peníze ze státního rozpočtu v rámci rozvojové spolupráce a vyjádřete jim svůj názor. Informace najdete například na www.mzv.cz nebo na www.rozvojovka.cz v sekci Rozvojová politika.

© 2014 Šafaříkova 635/24, 120 00 Praha 2, Tel: 226 200 410, rozvojovka@clovekvtisni.cz